Lee Hi

leehi

tumblr     facebook     Profile on YG Family
Prawdziwe imię: Lee Ha Yi (이하이)
Pseudonim: Lee Hi
Data Urodzenia: 23 Września 1996r.

Lee Ha Yi urodziła się 23 Września ’96r. w Bucheon. Uczęszczała do Sukchun Elementary School i Sangil Middle School. Obecnie uczy się w Szkole Muzycznej w Seulu. Podczas gdy chodziła do szkoły średniej, była uczennicą dobrze nam znanego Simona z Eatyourkimchi.2012: K-Pop Star, Debiut i First Love

W 2012, Lee Hi zajęła drugie miejsce w K-Pop Star, przeciwko Park Ji Min i ostatecznie podpisała kontrakt z YG Entertainment CEO, Yang Hyun-suk (Papa Yang) . W dniu 12 maja 2012r. ogłoszono, że Ha Yi będzie miała debiut wraz z Girl Bandem SuPearls który został stworzony podczas K-Pop Star. Zastąpiła Ji Min która była częścią zespołu lecz w trakcie show zdecydowała się podpisać kontrakt z JYP Entertainment.

W dniu 8 października 2012r. Ha Yi współpracowała z Epik High nad ich pierwszą piosenką po trzy letniej przerwie zatytułowaną „It’s Cold” . 24 Października ogłoszono, że Ha Yi będzie debiutować jako artystka solowa pod pseudonimem „Lee Hi” z singlem „1, 2, 3, 4” . Singiel został wydany cztery dni później. Utwór został napisany przez Masta Wu a producentami byli CHOICE37 i Lydia Paek. Teledysk został wyreżyserowany przez Han Sa Min, który również był odpowiedzialny za M/V 2NE1 „Lonely” czy Big Bang „Blue” i „Monster” . Piosenka zajęła #1 na wszystkich najwazniejszych chart-listach. Wystąpiła z kawałkiem „1, 2, 3, 4” na Inkigayo 4 listopada.

Jej drugi singiel, „Scarecrow„, został wydany 22 listopada 2012r.

Po udanym debiucie Ha Yi jako solowej artystki jej firma dokonała nagłego ogłoszenia w dniu 13 lutego b.r. że jej przewidywana grupa, SuPearls, nie będą nadal jako zespół i że inne pozostałe członkinie zostały wycofane. Natomiast Ona będzie kontynuowała karierę jako artystka solowa.

24 Lutego, YG Entertainment wydało teaser’owe zdjęcie do jej debiutanckiego albumu. Na zdjęciu widniały 3 daty: 1? 7? 21 Marca? . Następnego dnia, YG wydał kolejne teaser’owe zdjęcie ze słowami: „mini?” „single?” „album?” . Dnia następnego inne zdjęcie oznajmiło fanom iż Lee Hi wyda intro piosenkę „Turn It Up” na 1 marca. W dniu 2 marca, ujrzeliśmy kolejną zapowiedź ze słowami „It’s Over” obok zdjęcia Lee Hi trzymającej szminkę. Okazało sie, że album, zatytułowany „First Love” zostanie wydany w wersji cyfrowej jako mini-album, 7 marca z pięcioma piosenkami. Pełna wersja albumu została wydana 28 marca z 10 piosenkami.

Tłumaczenie: Cold

Reklamy

One response to “Lee Hi

Skomentuj To!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s